Gesprekken over de Treden van de Ladder, deel 248

Gesprekken over de Treden van de Ladder, deel 248 

Waarom staat er geschreven dat we moeten vragen om de onthulling van de Schepper en dat hierdoor het besef van het kwaad zal komen?

Er wordt steeds gezegd dat we moeten vragen om de onthulling van de Schepper, om de belangrijkheid van de Schepper, om de grootheid van de Schepper en dat hieruit het besef van het kwaad zal voortkomen. Maar als we in het kwaad ondergedompeld zijn, kunnen we vanuit dat kwaad niet vragen om de grootheid en de belangrijkheid van de Schepper. Wij kunnen dat niet omdat we in het kwaad ondergedompeld zijn. We kunnen uit dit kwaad tevoorschijn komen als we er van buitenaf naar kijken en het in relatie tot de Schepper als kwaad herkennen. Hoe meer we uit het kwaad tevoorschijn komen, hoe beter we kunnen herkennen hoe tegengesteld dat kwaad is aan de Schepper.
Hoe komen we uit het kwaad tevoorschijn? Door ons ‘ik’ dichter bij de Schepper te brengen terwijl ons lichaam (het egoïstische verlangen) blijft waar het is.

We gaan zien hoe ver we van de Schepper verwijderd zijn als we vanuit het ‘ik’ – het punt van bewustzijn – boven het lichaam uitstijgen in de richting van de Schepper. Het is alsof er vanuit ons innerlijk, vanuit ons lichaam en vanuit deze pijn, een bepaald punt tevoorschijn komt, een punt dat “het punt van ons bewustzijn” wordt genoemd en dat dichter bij de Schepper komt.
Als dat punt dichter bij de Schepper komt, kan het het lichaam al observeren en zien hoe ver het lichaam van de Schepper verwijderd is, naar de mate waarin het punt de afstand van het lichaam tot Hem voelt. Het kan niet meten hoe ver de Schepper verwijderd is. Het kan alleen meten hoe ver het lichaam verwijderd is van de plaats van waaruit dat punt tevoorschijn kwam.

Blog in het Engels: https://laitman.com/2026/10/talks-about-the-steps-of-the-ladder-part-248/

Voor meer informatie: https://www.facebook.com/bnei.baruch.kabbalah.holland    

Related Material:
Talks about the Steps of the Ladder, Part 247
Talks about the Steps of the Ladder, Part 246
Talks about the Steps of the Ladder, Part 245

Filed under: Talks about the Steps of the Ladder | Add Comment / Ask Question →

 

Discussie | Share Feedback | Ask a question




"Kabbalah & het Doel van het Leven" Reacties RSS Feed

Volgend bericht: