Waar moeten wij de Schepper zoeken?

934Vraag: Waarom blijven we alleen maar praten over de verbinding tussen ons en niet over de verbinding met de Schepper?

Antwoord: Wij hebben het nu over de verwerkelijking van onze opdracht, daarom besteden we zoveel aandacht aan de verbinding tussen ons. Het uiteindelijke doel is hechting aan de Schepper volgens de wet van gelijkvormigheid en dit betekent voor ons dat we “Mens”, “Adam” moeten worden, dat betekent: gelijkvormig aan de Schepper.

Om dit te bereiken, moeten we ons spirituele vat (Kli) voorbereiden door het gelijkvormig te maken aan de Schepper. Deze Kli moet één zijn voor iedereen, waarbij alle delen zich verenigen tot één mens met één hart. Dit vat moet al onze haat, jaloezie, ambitie, trots en machtswellust bevatten en boven dit alles uit moeten we omhoog rijzen en ons verenigen om gelijkvormig te worden aan de Schepper en hechting aan Hem bereiken.

Wij denken misschien dat de Schepper ergens buiten ons bestaat, maar uiteindelijk wordt Hij onthuld in diezelfde gemeenschappelijke spirituele Kli die we met elkaar bouwen. Om het juiste perspectief te hebben, moeten we daarom weten dat alles op één plek bestaat en het daar waarnemen. Wij bouwen deze plek voor de onthulling van de Schepper! Deze plek bestaat precies daar waar we ons boven ons egoïsme met elkaar verenigen.

Ons egoïsme blijft beneden en daarboven bouwen we verbindingen tussen ons. En als onze verbinding heel sterk wordt, gebaseerd op de kracht van het Licht dat hervormt, zullen we daarin de Schepper (Boreh) onthullen, wat “kom en zie” (bo–reh) betekent.

Het is niet zo dat Hij ergens hoog in de hemel is en ik hier beneden iets doe om Hem daarboven te onthullen. Ik onthul Hem juist in de verbinding tussen zielen, tussen de organen van het spirituele lichaam, als het innerlijke Licht dat het vult.

Maar mensen denken dat wij de Schepper buiten onze discussie houden en het alleen hebben over onze verbinding met elkaar, dat komt omdat ze innerlijk niet zo ver zijn dat ze kunnen accepteren dat er een verband bestaat tussen ons werk, de studie, disseminatie, verbinding met elkaar – en de Schepper.

Iedereen stelt zich de Schepper voor als iets verhevens en is bereid zich met Hem te verenigen, maar niet met een ander mens. Ze begrijpen niet dat dit hetzelfde is. Het is de diepere verbinding tussen mensen, de eigenschap van geven die “de Schepper” wordt genoemd, maar de menselijke natuur staat ons niet toe hiermee in te stemmen …

Blog in het Engels: https://laitman.com/2025/08/where-should-we-look-for-the-creator/

Voor meer informatie: https://www.facebook.com/bnei.baruch.kabbalah.holland

From Daily Kabbalah Lesson 5/18/10, Writings of Baal HaSulam “The Arvut [Mutual Guarantee]”

Related Material:
Everyone Depends on One Another
The Force of Mutual Guarantee
Mutual Guarantee For The Connection Between Us

Filed under: Daily Kabbalah Lesson, Dissemination, Group Work, Spiritual Work, The Creator | Add Comment / Ask Question →

 

Discussie | Share Feedback | Ask a question




"Kabbalah & het Doel van het Leven" Reacties RSS Feed