In de handen van de groep

938.04Vraag: Wat doe je als iemand zich wil annuleren, dit ook doet, maar daarna passief en onverschillig wordt? Wat gaat hier fout?

Antwoord: De ten moet hem in zijn armen houden, laat hem onderzoek doen, daarmee help je hem.

Vraag: Laten we zeggen dat zijn mening verschilt van die van de anderen en dat de anderen zijn mening niet accepteren. Dan lijkt het alsof die vriend zich annuleert, maar tegelijkertijd verliest hij kracht en kan hij niets doen. Wat moet hij dan doen?

Antwoord: Het is waar dat hij dan geen kracht heeft, want hij heeft nog geen echte, correcte verlangens. Het is onmogelijk om kracht te ontvangen vanuit egoïsme.

In principe is het het belangrijkste om te bidden, de Schepper om kracht te vragen en te begrijpen waar hij in werd geworpen en in welke situatie hij zich bevond. Uit dit alles zal hij de juiste gevoelens ontvangen van waaruit hij langzaam naar de Schepper zal opstijgen. Hij zal inzien dat hij moet vragen.

Vraag: Wat moet de groep doen? U zei dat ze hem in hun armen moeten houden. Wat is dat voor steun? Moeten we zeggen dat jij wel een andere mening hebt, maar dat we nog steeds van je houden? Of moeten we luisteren naar wat hij zegt?

Antwoord: Nee, het is niet nodig om te luisteren. Als je hem vasthoudt, zal hij dit begrijpen, zich geleidelijk van jullie hulp willen bevrijden en leren zichzelf vast te houden.

Dat wil zeggen dat hij geleidelijk onafhankelijk moet worden. Dit betekent dat hij zich in alle omstandigheden door zijn vrienden op verbinding met de Schepper zal richten.

Blog in het Engels: https://laitman.com/2024/09/in-the-hands-of-the-group/

Voor meer informatie: https://www.facebook.com/bnei.baruch.kabbalah.holland

From the Daily Kabbalah Lesson 9/2/24, Writings of Rabash “Internality and Externality”

Related Material:
The Group Is Built On Reciprocity
Prayer Opens the Heart
The Spirit Of The Group

Filed under: Daily Kabbalah Lesson, Group Work, Spiritual Work | Add Comment / Ask Question →

 

Discussie | Share Feedback | Ask a question




"Kabbalah & het Doel van het Leven" Reacties RSS Feed