Voortdurend onderzoek

938.07Vraag: Waarmee of met wie kunnen we onszelf vergelijken in de Ten? Is het mogelijk om een ideale Ten als maatstaf te nemen en ons daarmee te vergelijken?

Antwoord: Nee, we kunnen de Ten buiten onszelf niet in de juiste vorm zien, helemaal niet. We moeten onze eigen Ten onderzoeken en deze op de Schepper richten. Door onze egoïstische eigenschappen erin te onderscheiden, vragen we aan de Schepper om ze te corrigeren.

Een mens moet zichzelf voortdurend onderzoeken door te kijken naar de manier waarop hij zijn vrienden beoordeelt en of hij hen met een goed of een kwaad oog bekijkt.

Vraag: Kunnen wij alle verlangens die we in de loop van de dag hebben verzameld samenvoegen tot één verlangen en dit naar de Ten brengen?

Antwoord: Nee, een mens heeft veel verschillende verlangens die in de loop van de dag veranderen. Men moet ze identificeren, samenvoegen, ze naar Boven brengen en zich tot de Schepper wenden om er correctie voor te vragen. Dit moet iedereen in de groep doen.

Blog in het Engels: https://laitman.com/2024/03/constant-examination/

Voor meer informatie: https://www.facebook.com/bnei.baruch.kabbalah.holland

Het volgende blog verschijnt zondag a.s.

From the Daily Kabbalah Lesson 3/10/24, Writings of Baal HaSulam “A Sightly Flaw in You”

Related Material:
Checking The Purity Of Intentions
I See The Goal Through The Group’s Periscope
Don’t Be Afraid To Receive Pleasure

Filed under: Daily Kabbalah Lesson, Group Work, Spiritual Work, The Tens | Add Comment / Ask Question →

 

Discussie | Share Feedback | Ask a question




"Kabbalah & het Doel van het Leven" Reacties RSS Feed