Wij vragen dringend – De Schepper vervult!

938.03We vergeten dat we niets hoeven te doen, behalve aan de Schepper te vragen om het te doen! We denken na over hoe ik mijn hart kan openen, hoe ik mij kan verbinden met een ander en hoe hij zich met mij kan verbinden. We moeten hier helemaal niet over nadenken! We stellen ons verbinding in onze egoïstische geest voor, maar het lijkt in niets op wat we ons voorstellen! Het gaat over het niveau van de hoge wereld; er wordt een nieuwe werkelijkheid aan ons onthuld! We moeten alleen vragen, verder niets!

We leren dat alles gebeurt door middel van een verzoek. We brengen een gebed omhoog, MAN, en in antwoord daarop komt het Omringende Licht, MAD, en dat corrigeert alles, terwijl wij alleen maar getuige zijn van de correctie. Alles komt van Boven, het enige wat van ons wordt gevraagd is een dringende vraag, een verzoek, een verlangen.

Hier ligt het probleem. Wenden we ons tot de Schepper of proberen we alles zelf te doen? Dit is precies waar we een fout maken en jarenlang vast blijven zitten, niet in staat om onze richting ook maar enigszins te veranderen en te begrijpen dat er niets anders is dan ons tot Hem te wenden, eisen en vragen!

We moeten ons inspannen om tot dit verzoek te komen, maar alleen met dat Doel. Als we zelf proberen om het correcte gemeenschappelijke systeem te bouwen, gebaseerd op liefde en vriendschap, zal dat een lange weg zijn die ons tot het inzicht brengt dat we ons van het Doel verwijderen, dat we onoprecht zijn, dat we elkaar haten en niet dichterbij eenheid komen.

Kabbalah moet ons naar een heel nauwkeurig onderzoek leiden. Probeer je niet met een ander te verbinden, dat kan je niet. Je bent een egoïst en hij is dat ook. Alleen het Hoge Licht kan dit doen. Dat moet komen en ons met elkaar verbinden, alleen dat!

Zoek daarom geen verbinding met elkaar, want er staat geschreven: “Man en vrouw, de Shechina tussen hen.“ Dat wil zeggen dat tussen mij en een vriend de Schepper staat. “Hij die vrede maakt in Zijn hoogten, zal vrede over ons brengen.“

Elke toenadering die we tot elkaar maken zonder de Kracht die ons verbindt, is een valse toenadering. Wanneer we elkaar omhelzen, willen we dat ofwel niet echt, of we doen het alleen op het niveau van onze wereld.

Eisen we liefde, verbinding of vriendschap van elkaar? Alleen op het niveau van deze wereld. Wie van ons kan garant staan voor een ander of zelfs voor zichzelf? Waar zouden we de kracht vandaan halen? Naar elkaar kunnen we er alleen naar streven door de Allerhoogste die de gehele ruimte tussen ons vult.

Als we dringend aan Hem vragen of Hij de leegte vult, ons met elkaar verbindt en voortdurend tussen ons aanwezig blijft, zal dit gebeuren, en gemakkelijk. De wijsheid van Kabbalah is bedoeld om ons tot deze juiste houding te brengen, maar wij, met onze egoïstische aard, rennen er voortdurend voor weg.

Laten we niet vergeten dat er “niemand anders is dan Hij“! De Schepper voert de handeling uit, maar om dit te laten gebeuren, moeten wij aan Zijn handeling voorafgaan met ons verlangen. Dit wordt “een verbond sluiten“ genoemd. Wij sluiten een overeenkomst met de Schepper, wij vragen en Hij vervult.

Net zoals kleine kinderen vooruitlopen en volwassenen achter zich aan trekken, trekken wij de Hoge Kracht naar ons toe, zodat deze Kracht de natuur die Hij heeft geschapen zal corrigeren en dan zullen wij gelijkvormig aan de Schepper worden.

We kunnen geen Arvut [verantwoordelijkheid voor elkaar] bereiken of er zelfs maar oprecht naar verlangen. Zodra we over eenheid beginnen te spreken, moeten we de voorwaarde in gedachten houden: “Israël, het Licht en de Schepper zijn één.” Ik, mijn vriend en de Schepper tussen ons, alleen wij drieën samen kunnen ware verzoening en volmaaktheid bereiken.

Het is juist het streven naar verbinding binnen de groep dat ons snel tot het besef brengt dat we ons voor elke vorm van hulp tot de Schepper moeten wenden!

Blog in het Engels: https://laitman.com/2026/11/we-demand-the-creator-fulfills/

Voor meer informatie: https://www.facebook.com/bnei.baruch.kabbalah.holland   
From the International Kabbalah Congress 11/11/10, Lesson 8

Filed under: Conventions, Daily Kabbalah Lesson, Events, Prayer and Intention, Spiritual Work | Add Comment / Ask Question →

From the International Kabbalah Congress 11/11/10, Lesson 8

Discussie | Share Feedback | Ask a question




"Kabbalah & het Doel van het Leven" Reacties RSS Feed

Volgend bericht: