Geen fantasie maar werkelijkheid
Vraag: Meestal leest u een paragraaf uit de originele bron en dan geeft u er commentaar op. Wat is het verschil tussen deze werkwijze en het geven van een eenvoudige uitleg?
Antwoord: Dit is de staat waarin ik leef, in de mate waarin ik het kan begrijpen en ervaren, kan ik erover spreken.
Tegelijkertijd wek ik in de studenten het verlangen op om datzelfde gevoel te bereiken. En dan zullen zij, na het lezen van een boek of een artikel, het verlangen krijgen om te voelen, te ontdekken, niet om te begrijpen maar om te voelen, om er helemaal in te zijn. Zoals een kind dat een boek leest over avonturen op een onbewoond eiland, hij vindt dat heel spannend en interessant.
Stel je voor dat je weer diezelfde jongen wordt in spiritualiteit. Op die manier moet je voelen wat het spirituele boek je vertelt, maar nu niet als een jongensfantasie, maar in werkelijkheid. Het neemt je helemaal in beslag.
Deze staten zijn onvergankelijk, ze veranderen iedere seconde en je bevindt je voortdurend in zulke metamorfosen, in spectra van gevoelens, geluiden en zelfs geuren.
We kunnen ons herinneren wat er dertig jaar geleden was aan geuren en geluiden, en wat er in de miljoenen jaren die voor ons liggen zal zijn. Het is allemaal in ons aanwezig. Wij bewaren het niet in onze “trommel”, maar we zijn met de enorm grote wereld van oneindigheid verbonden.
Wij moeten het allemaal openmaken, het in ons opnemen en in deze dimensie buiten tijd en ruimte leven, het is gewoon ontsloten voor ons.
Blog in het Engels: https://laitman.com/2021/10/not-fantasies-but-reality/
https://www.facebook.com/KabbalahAcademyNederland
Het volgende blog verschijnt zondag a.s.
From KabTV’s “The Power of The Book of Zohar” #20
Filed under: Kabbalah Study, Spiritual Teacher, Spiritual Work, Zohar | Add Comment / Ask Question →
Discussie | Share Feedback | Ask a question